Türk eğitim sektörünün tüm paydaşları, yeni işbirlikleri, teknoloji satın almaları, bilgi paylaşımı ve eğitim dünyasının yeniliklerini keşfetmek için İstanbul’da bir araya geliyor.
26-28 Mayıs 2022, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

TÜRK EĞİTİM SEKTÖRÜNÜN TÜM PAYDAŞLARI, YENİ İŞBİRLİKLERİ, TEKNOLOJİ SATIN ALMALARI, BİLGİ PAYLAŞIMI VE EĞİTİM DÜNYASININ YENİLİKLERİNİ KEŞFETMEK İÇİN İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELİYOR.

GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı için geri sayım başladı!

Resmi rakamlara göre 686 bin 800 derslikte 18 milyona yakın öğrencinin eğitim aldığı ilk ve orta öğretim kademelerinde, 1 milyonu aşkın öğretmen görev yaparken, Türkiye İstatistik Kurumu TUİK’in son verilerine göre eğitim harcamalarının yıllık toplamı 176 milyar lirayı geçiyor. Gerek öğrenci ve öğretmen sayıları, gerekse eğitim harcamalarıyla devasa bir pazar halini alan Türk Eğim Sektörüne yönelik yurt içi ve yurt dışından tedarikçi firmaların sunduğu farklı çözüm, sistem, teknoloji ve uygulamalar ise 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek GESS Türkiye’de görücüye çıkıyor.

Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Eğitim Kurumları sponsorluğunda gerçekleşecek olan GESS Türkiye 2021, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol sonrasında, Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'ne de ilk kez ev sahipliği yapacak.

Türk eğitim sektörüne yepyeni bir soluk getirecek olan GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde geri sayım başladı. GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi birlikte eğitimin geleceğine ilham verirken aynı zamanda sektörün nabzının tutulduğu, eğitim uzmanlarının en yeni ürün, teknoloji, hizmet ve uygulamaları yerinde görebildiği, yurt içi ve yurt dışından profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri, sahipleri, yatırımcıları ve satın alma kararı veren yöneticileriyle tedarikçilerin doğrudan bir araya geldiği devasa bir teknoloji, bilgi ve ticaret platformu olacak.

Eğitimle ilgili tüm paydaşlar Lütfi Kırdar’da buluşuyor!

2018 yılında beş binin üzerinde katılımcı ile Ankara’da yapılan 4.Uluslararası Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi; GESS Türkiye’nin ev sahipliğinde 22 oturum, 110 bildiri sunumu, 33 atölye, 5 panel, 12 çağrılı konuşmacı ile İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Üç gün sürecek zirvede katılımcılar; bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller ile yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak. Etkinliğin fuar ayağı olan GESS Türkiye’nin standlarında ise bu sektöre ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçi ve çözüm sağlayıcı firmalar, eğitim kurumlarının temsilcileri ile bir araya gelecek. Böylece GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, start-up’lar ve eğitim teknolojileri alanındaki tüm paydaşların buluşacağı en büyük uluslararası platform oluşacak.

Detaylı Bilgi İçin: www.gess-turkiye.com