Tarsus Turkey Genel Müdürü – Sn. Zekeriya Aytemur’un Açıklaması
27-29 Mayıs 2021, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

TARSUS TURKEY GENEL MÜDÜRÜ – SN. ZEKERİYA AYTEMUR’UN AÇIKLAMASI

Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın, Covid-19 (Coronavirus) ile ilgili almış olduğu önlemler ve yurtdışından gelen kişiler ile ilgili vermiş olduğu tavsiyeler kapsamında Nisan ayındaki fuarımız GESS Türkiye ve Türkiye ETZ’yi erteleme kararı aldığımızı üzülerek bildirmek isterim.


Erteleme kararı almadan önceki bir kaç hafta süresince, Tarsus Turkey olarak durumu yakından takip ederek; sektör paydaşlarımızın da konu ile ilgili görüşlerini aldık.


Tarsus Turkey Genel Müdürü olarak şahsım, ekip arkadaşlarım ve de temsil ettiğimiz sektördeki paydaşlarımızın bu gelişmelerden dolayı üzüntü içerisinde olduğunu belirtmek isterim. Fuarlar, devasa ticaret anlaşmalarına ev sahipliği yapmasının yanı sıra; ikili görüşmelere olanak sağlaması ile Türkiye ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır.

Söz konusu kararı almamız ile beraber, Tarsus Turkey ekibi olarak yeni ve yoğun bir çalışma temposuna gireceğiz. En öncelikli odağımız, fuarımızın yeni tarihlere göre adaptasyonu süreci olacaktır.


Bu süre zarfındaki sabrınız için hepinize teşekkürlerimi sunarım. Fuarımızın yeni tarihlere taşınması sürecini yönetirken, sizlerin de süregelen desteğinize ihtiyacımız bakidir. En kısa süre içerisinde güncel gelişmeleri duyuruyor olacağız.