GESS Türkiye Fuarı ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin ertelenme kararına ilişkin bilgilendirme
27-29 Mayıs 2021, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

GESS TÜRKİYE FUARI VE TÜRKİYE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ’NİN ERTELENME KARARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

Bilindiği üzere, 2-4 Nisan 2020’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan GESS Türkiye Fuarı ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün Koronavirus/COVID-19 ile ilgili aldığı karar neticesinde ertelenmişti.

Söz konusu karar ile ilişkili olarak; Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda COVİD-19 (Koronavirüs) salgının ülkemizi etkilemesinin en aza indirgenmesi amacıyla bir takım tedbirler alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğünün 13.03.2020 tarih, 38548646-434.99 sayılı ve Yurt İçi Fuarların Ertelenmesi konulu yazısı ile 2020 yılı fuar takviminde yer alan fuarlardan 16 Mart-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ulusal ve uluslararası bütün fuarların 1 Mayıs sonrasına ertelendiği bildirilmiştir.

GESS Türkiye Fuarı’nın organizatörü Tarsus Turkey olarak; Türkiye’deki ve dünya genelindeki güncel durumu yakından takip ediyor; Bakanlıkların ve Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ile uyumlu şekilde hareket ediyoruz. Bu kapsamda, Fuarımız ile eş zamanlı olarak düzenlediğimiz Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin organizatörü Milli Eğitim Bakanlığı ile yakın temas içerisinde gelişmeleri takip ediyor olacağız. Söz konusu görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde GESS Türkiye ve Türkiye ETZ’nin yeni tarihlerini katılımcı firmalarımıza duyuracağız.

    Daha fazla bilgi için gess@tarsusturkey.com adresinden bizlerle iletişime geçebilir, güncel gelişmeleri web sitemizden www.gess-turkiye.com takip edebilirsiniz.