GESS Turkey’in sahnesinde bu yıl “İnovasyon” var!
26-28 Mayıs 2022, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

GESS TURKEY’İN SAHNESİNDE BU YIL “İNOVASYON” VAR!

Ana sınıfından yüksek öğrenime kadar farklı eğitim kademelerinde görev yapan öğretmenler ve idareciler, alanlarıyla ilgili global ölçekte yenilikçi metod ve yöntemleri GESS Turkey 2018 konferanslarında keşfedecek.

Dersliklerde verilen eğitimin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ve katılımcılarını, okulöncesinden yükseköğrenime kadar 19 milyondan fazla öğrenci ve öğretmenin olduğu Türk eğitim sektörü ile buluşturan GESS Turkey 2018, 25 Ekim Perşembe günü WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) desteğiyle ikincisi düzenlenen organizasyon, üç güne yayılan konferans programıyla, eğitimin geleceğini bugünden şekillendiren konu ve konuklara ev sahipliği yapacak. GESS Turkey 2018’in İnovasyon Sahnesi’nde “Eğitim 4.0, Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları, Eğitimde 3D Modelleme, E-İçerik, Dijital Platformlarda Yabancı Dil Eğitimi, Robotik ve Kodlama, Araştırma Tabanlı Öğrenme” gibi başlıklar ele alınacak. Bakanlığın da bir dizi oturum düzenleyeceği etkinlikte ayrıca “Nörobilim” temalı özel sunumlar da olacak.

Bakanlığın özel sunumları, inovasyon sahnesi ve eğitimde nörobilim uygulamaları GESS Turkey’de!

Tarsus Group bünyesindeki İFO Fuarcılık ve F&E Group iş birliğinde 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek GESS Turkey, sergilenen yeni teknolojilerin yanı sıra, üç güne yayılan katılım sertifikalı ve ücretsiz konferans programına da ev sahipliği yapacak. Ulusal ve uluslararası uzman konuşmacıların düzenleyeceği oturumlarda, eğitim profesyonelleri, kendi sınıflarında da kullanabilecekleri pratik eğitim metodları hakkında bilgi sahibi olacak. GESS Turkey 2018’in Bakanlık tarafından organize edilen konferanslar ayağında eğitimde Harezmi modeli, hibrit sınıflar, geleceğin sınıfları, Etwinning, siber güvenlik ve sosyal medya gibi konular anlatılacak.

Eğitime dair inovatif yaklaşımların da ele alınacağı GESS Turkey 2018 konferans programının Eğitimde Nörobilim temalı oturumlarında ise “Sınıfta Motivasyon, Hafıza, Bellek ve Anımsama, Nasıl Öğreniyoruz?, Beynin İçinde, Davranış Yönetimi, Beynin İçinde, Özgüvenli Öğretmen, Sınıf Araştırması, ve Eğitim Ne İçindir?” başlıkları konuşulacak.

Okul müdürleri, müdür yardımcıları, eğitim kurumlarının satın alma ve idari işler departman yöneticileri ile özel okul gruplarının sahipleri tarafından mutlaka takip edilmesi gereken bir etkinlik olan GESS Turkey 2018 hakkında detaylı bilgi için www.gess-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.