English
2-4 NİSAN 2020, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

EĞİTİME 161 MİLYAR LİRA HARCAYAN TÜRKİYE, DÜNYACA ÜNLÜ GESS FUAR VE KONFERANSLARINA İKİNCİ KEZ EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR!

Okulöncesinden yükseköğrenime kadar yaklaşık 26 milyon öğrenci ve öğretmeni barından Türk eğitim sektörü, her yıl büyümesini sürdürmeye devam ediyor. TUIK tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye’nin eğitim harcamaları 161 milyar liraya yaklaştı. Bu tutarın %74,2’si devlet tarafından finanse edilirken, eğitim harcamaları en çok %31,6 ile ortaöğretim ve %20,3 ile yükseköğretimde arttı. Pek çok ülkeyle kıyaslandığında devasa bir pazar hacmine sahip olan Türk eğitim sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra geçen yıl ilk kez İstanbul’a taşınan dünyaca ünlü GESS konferans ve fuarlarının ikincisi 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Turkey 2018’de, robotik ve yapay zeka, artırılmış gerçeklik, STEM, kodlama, yazılım çözümleri, BİT Donanım teknolojileri, e-öğrenme kaynakları, 3 boyutlu baskı, kitap, dergi ve online yayınlar, dijital ve interaktif teknolojiler, multimedya, okul yönetim sistemleri, eğitici oyun ve oyuncaklar, eğitim ortamıyla ilgili araç, gereç ve mobilyalar, özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamaları, mesleki eğitim ekipmanları, okul kıyafetleri ve danışmanlık konularındaki tüm yenilikler bir arada sergilenecek. Geçen yılki katılımcıları arasında Microsoft, Google, Acer, Sebit, Benmaker ve Edding gibi markaların da olduğu organizasyon, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü destekleriyle, Tarsus Group bünyesindeki İFO Fuarcılık ve F&E Group iş birliğinde gerçekleştiriliyor.

Uluslararası isimler, eğitimin geleceğine yön veren sunumlarıyla fuarda olacak!

Yerel ve global firmaların en yeni eğitim teknolojilerini sergileyeceği GESS Turkey 2018’de, uluslararası uzmanlar, eğitim profesyonellerinin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak özel sunumlarında, küresel deneyimlerini aktaracak. Uygulamalı atölye çalışmalarının da gerçekleştirileceği GESS Turkey 2018’de ayrıca, dileyen eğitim profesyonelleri deneyimlerini paylaşmak üzere konuşmacı olmak için organizasyonun resmi internet sitesine başvuruda bulunabiliyor.

25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde ikincisi düzenlenecek olan GESS Turkey hakkında detaylı bilgi ve organizasyona katılım için www.gess-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.