Yakında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

EĞİTİMDEKİ DİJİTAL YENİLİKLER SERGİLENECEK

Eğitim dünyasının üç yıl aradan sonraki ilk ve en büyük yüz yüze buluşması olan GESS Türkiye Fuarı, sektördeki dijital yeniliklere ev sahipliği yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek organizasyonda; yeni nesil eğitim platformları, robotik sistemler, çevirim içi eğitim teknolojileri, STEM uyumlu uzaktan eğitim yazılımları, e-kitap okuyucular, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri, interaktif ekranlar, yeni nesil 3D yazıcılar, deney setleri, akıllı tahtalar ve çok daha fazlası bir arada sergilenecek.

Eğitim endüstrisinin hem Türkiye’de hem dünyada çok büyük bir pazar olduğunu söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Özellikle pandemi döneminin etkisiyle, eğitim endüstrisi hızlı biçimde dijital boyuta taşındı. Bu süreçte dünya online eğitim pazarı 200 milyar doların üzerinde bir büyüklüğe ulaşırken, birkaç yıl içinde 300 milyar doları geçmesi öngörülüyor” dedi. Sadece online ile sınırlı kalmayan eğitimdeki dijitalleşme sürecinin, sektörün tedarikçilerini de sürekli yeni teknoloji yatırımına yönelttiğini vurgulayan Aytemur, Mayıs ayında gerçekleştirecekleri GESS Türkiye Fuarı’nın, eğitime dair tüm yenilikleri bir araya getireceğinin bilgisini paylaştı. 

Eğitimin tüm paydaşları GESS Türkiye 2022’de bir araya geliyor

GESS Türkiye 2022, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri, sahipleri, yatırımcıları ve satın alma kararı veren yöneticileriyle eğitim tedarikçilerini 3 yıl aradan sonra ilk kez yüz yüze buluşturacak. Eğitim dünyasının teknoloji, bilgi ve ticaret platformu olacak fuar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne de bu yıl ilk kez ev sahipliği yapacak.