Basın Bültenleri - GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi
26-28 Mayıs 2022, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

BASIN BÜLTENLERİ

 • 18 Ekim 2021

  Eğitim dünyası, 2022’deki fuar ve zirveyi bekliyor

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, üç yıl aradan sonra eğitim dünyasının ilk ve en büyük yüz yüze buluşması olacak.

 • 21 Nisan 2021

  GESS Türkiye, 2022’de gerçekleşecek!

  Eğitim dünyasını buluşturan GESS Türkiye Fuarı’nın yeni tarihi 26-28 Mayıs 2022 olarak belirlendi. Organizasyonu destekleyen Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiyesi ve katılımcı firmalarının görüşleri doğrultusunda bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladıkları GESS Türkiye’nin 2022 yılına ertelenmesine karar verdiklerini açıklayan Tarsus Turkey Fuar Direktörü Seda Ispartalıgil, “Gelecek yıl yine Mayıs ayında düzenleyeceğimiz fuar, eğitim sektörünün Türkiye’deki ilk yüz yüze ticaret buluşması olacak” dedi. GESS Türkiye 2022’nin yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Ispartalıgil, eğitim sektörüne tekrar hareketlilik kazandıracak güçlü bir fuar için çalıştıklarını söyledi.

 • 3 Haziran 2020

  UZAKTAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GESS TÜRKİYE’DE SERGİLENECEK

  Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler, eğitim alanında da yeni bir süreç başlattı. Pandemi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve orta öğretimi EBA uygulaması üzerinden devam ettirirken, Türkiye genelindeki toplam 12 bin 809 özel okul da ya mevcut teknolojik altyapılarını kullanarak ya da dışarıdan destek alarak uzaktan eğitime hızlı bir geçiş yaptı.

 • 20 Şubat 2020

  GESS Türkiye okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini buluşturuyor

  TÜİK’in son resmi rakamlarına göre Türkiye genelinde 1 milyon 126 bin öğretmen, 69 bin 714 okulda, 17 milyon öğrenciye eğitim veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi 30,4 milyar dolara yükselirken, özel sektörün eğitim yatırımları 8,1 milyar doları, yükseköğrenime harcanan para ise 11,2 milyar doları buluyor. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip Türk Eğitim Sektörü’ne ürün, hizmet, uygulama ve teknoloji tedarik eden ulusal ve uluslararası firmalar, Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenecek olan GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2021’de buluşacak. 27-29 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek fuarda STEM, okul yönetim sistemleri, multimedya teknolojileri, e-yayıncılık, mesleki eğitim ekipmanları, bilişim teknolojileri donanımları, arttırılmış gerçeklik, robotik teknolojisi, kodlama ve 3 boyutlu baskı gibi eğitim odaklı yenilikler bir arada sergilenecek. Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde ise katılımcılar üç gün boyunca bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller sayesinde yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak.

 • 6 Ocak 2020

  Eğitim teknolojilerine yön verenler İstanbul’da buluşuyor!

  Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenecek olan GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2021, eğitim teknolojilerine yön veren ulusal ve uluslararası ölçekli tedarikçileri çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde şimdiye kadar aralarında BenQ, Bilişim Vadisi Teknokent, Canon, Huawei, Pardus -TÜBİTAK Ulakbim, Vestel gibi alanında öncü marka ve kuruluşlar yerini aldı.

 • 27 Aralık 2019

  2021’de zirve ve fuar bir arada!

  Türk eğitim sektörünü, yeni işbirlikleri, teknoloji satın almaları, bilgi paylaşımları ve eğitim dünyasının yeniliklerini keşfetmek üzere İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya getiren GESS Türkiye, 27-29 Mayıs 2021’de Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Üç gün sürecek zirvede katılımcılar; bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller sayesinde yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak. GESS Türkiye’nin standlarında ise eğitim sektörüne ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçi ve çözüm sağlayıcı firmalar, eğitim kurumlarının temsilcileri ile bir araya gelecek. Böylece GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, start-up’lar ve eğitim teknolojileri alanındaki tüm paydaşların buluşacağı en büyük uluslararası eğitim platformu oluşacak.

 • 19 Kasım 2019

  Türk eğitim sektörünün tüm paydaşları, yeni işbirlikleri, teknoloji satın almaları, bilgi paylaşımı ve eğitim dünyasının yeniliklerini keşfetmek için İstanbul’da bir araya geliyor.

  Resmi rakamlara göre 686 bin 800 derslikte 18 milyona yakın öğrencinin eğitim aldığı ilk ve orta öğretim kademelerinde, 1 milyonu aşkın öğretmen görev yaparken, Türkiye İstatistik Kurumu TUİK’in son verilerine göre eğitim harcamalarının yıllık toplamı 176 milyar lirayı geçiyor.

 • 24 Ekim 2019

  GESS TÜRKİYE ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2021 Ankara’da tanıtıldı

  T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarsus Turkey arasında imzalanan protokolle Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Türkiye ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 27-29 Mayıs 2021’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir arada gerçekleşecek.

 • 18 Ekim 2018

  Dünyaca ünlü GESS Fuar ve Konferansları, 25 Ekim’de başlıyor!

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen GESS Turkey 2018, sektörünün geleceğinde söz sahibi olmayı hedefleyen eğitim profesyonellerini çatısı altında buluşturacak.

 • 18 Ekim 2018

  GESS Turkey’in sahnesinde bu yıl “İnovasyon” var!

  Ana sınıfından yüksek öğrenime kadar farklı eğitim kademelerinde görev yapan öğretmenler ve idareciler, alanlarıyla ilgili global ölçekte yenilikçi metod ve yöntemleri GESS Turkey 2018 konferanslarında keşfedecek.