Basın Bültenleri - GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi
25-27 Mayıs 2023, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

BASIN BÜLTENLERİ

 • 1 Haziran 2022

  Eğitim dünyasını buluşturan GESS Türkiye sona erdi

  Eğitim profesyonellerinin ilgiyle takip ettiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı sona erdi. Pandemi sonrası gelişimi hızlanan uzaktan eğitim teknolojilerinin sergilendiği ve pek çok yeni ürünün ilk kez lansmanının yapıldığı GESS Türkiye 2022’de, insansı robot öğretmen, arttırılmış gerçeklikle sunulan mesleki eğitim simülasyonları, interaktif akıllı tahtalar, öğrencilerin hayal gücüyle sınırlı robotik setler, sınıf ortamını gözlemleyip raporlayan cihaz ile yeni nesil görüntüleme teknolojileri fuarın en çok ilgi gören yenilikleri oldu. 2023 yılında da tekrarlanacak olan GESS Türkiye, geleceğin teknolojilerini eğitim dünyası ile buluşturan en önemli sektör fuarı olmaya devam edecek.

 • 22 Nisan 2022

  Eğitim dünyasına ilham verecek sunumlar GESS Türkiye 2022’de

  Türkiye ile birlikte 11 ülkeden 90 konuşmacı “eğitimin geleceğini” anlatacak. Tarsus Turkey tarafından 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı için geri sayım başladı. Eğitim dünyasındaki tüm yeniliklerin bir arada sergileneceği organizasyon, Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, İngiltere, Macaristan, Mısır, Ukrayna, Umman, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Pakistan’dan birbirinden değerli konuşmacıların ilham veren sunumlarına da ev sahipliği yapacak.

 • 30 Mart 2022

  GESS Global Konferans ve Workshoplarının teması “Eğitimde Dönüşüm”

  İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı üç yıl aradan sonra eğitim dünyasının ilk ve en büyük yüz yüze buluşması olacak. Eğitimdeki dijital yeniliklerin bir arada sergileneceği GESS Türkiye, bu yıl ''Aydınlık ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin: Eğitimde Dönüşüm'' temasıyla hazırlanan konferans ve workshoplara da ev sahipliği yapacak. Sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı ve 3 gün boyunca sürecek etkinliklere ilişkin içerikler, tüm eğitim düzeylerinde güncel trendler göz önüne alınarak hazırlanıyor.

 • 19 Ocak 2022

  Eğitimdeki dijital yenilikler sergilenecek

  Eğitim dünyasının üç yıl aradan sonraki ilk ve en büyük yüz yüze buluşması olan GESS Türkiye Fuarı, sektördeki dijital yeniliklere ev sahipliği yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek organizasyonda; yeni nesil eğitim platformları, robotik sistemler, çevirim içi eğitim teknolojileri, STEM uyumlu uzaktan eğitim yazılımları, e-kitap okuyucular, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri, interaktif ekranlar, yeni nesil 3D yazıcılar, deney setleri, akıllı tahtalar ve çok daha fazlası bir arada sergilenecek.

 • 23 Kasım 2021

  EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ BU SOKAKTA!

  Eğitim teknolojileri ve çözümleri sektöründe faaliyet gösteren Start-Up şirketler, yeni pazarlara açılmak için 2022’yi bekliyor. Yaratıcı ve inovatif fikirleri destekleyen GESS Türkiye, aynı misyon ile yola çıkan Start-Up’ları, binlerce yerli ve uluslararası satın almacıyla İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturacak. 26-28 Mayıs 2022 tarihlerindeki GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nda özel bir alan oluşturduklarını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Ziyaretçilerimiz, Start-Up Sokağı adını verdiğimiz bu bölümde, alanlarıyla ilgili en yeni ürün, teknoloji ve servisleri yerinde görüp deneyimleyebilecek” dedi. Eğitimin geleceğini şekillendiren Start-Up’ların sektör için önemine değinen Aytemur, GESS Türkiye olarak ev sahipliği yaptıkları yeni girişimlere desteklerinin her zaman süreceğini ifade etti.

 • 18 Ekim 2021

  Eğitim dünyası, 2022’deki fuar ve zirveyi bekliyor

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, üç yıl aradan sonra eğitim dünyasının ilk ve en büyük yüz yüze buluşması olacak.

 • 21 Nisan 2021

  GESS Türkiye, 2022’de gerçekleşecek!

  Eğitim dünyasını buluşturan GESS Türkiye Fuarı’nın yeni tarihi 26-28 Mayıs 2022 olarak belirlendi. Organizasyonu destekleyen Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiyesi ve katılımcı firmalarının görüşleri doğrultusunda bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladıkları GESS Türkiye’nin 2022 yılına ertelenmesine karar verdiklerini açıklayan Tarsus Turkey Fuar Direktörü Seda Ispartalıgil, “Gelecek yıl yine Mayıs ayında düzenleyeceğimiz fuar, eğitim sektörünün Türkiye’deki ilk yüz yüze ticaret buluşması olacak” dedi. GESS Türkiye 2022’nin yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Ispartalıgil, eğitim sektörüne tekrar hareketlilik kazandıracak güçlü bir fuar için çalıştıklarını söyledi.

 • 3 Haziran 2020

  UZAKTAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GESS TÜRKİYE’DE SERGİLENECEK

  Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler, eğitim alanında da yeni bir süreç başlattı. Pandemi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve orta öğretimi EBA uygulaması üzerinden devam ettirirken, Türkiye genelindeki toplam 12 bin 809 özel okul da ya mevcut teknolojik altyapılarını kullanarak ya da dışarıdan destek alarak uzaktan eğitime hızlı bir geçiş yaptı.

 • 20 Şubat 2020

  GESS Türkiye okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini buluşturuyor

  TÜİK’in son resmi rakamlarına göre Türkiye genelinde 1 milyon 126 bin öğretmen, 69 bin 714 okulda, 17 milyon öğrenciye eğitim veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi 30,4 milyar dolara yükselirken, özel sektörün eğitim yatırımları 8,1 milyar doları, yükseköğrenime harcanan para ise 11,2 milyar doları buluyor. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip Türk Eğitim Sektörü’ne ürün, hizmet, uygulama ve teknoloji tedarik eden ulusal ve uluslararası firmalar, Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenecek olan GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2021’de buluşacak. 27-29 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek fuarda STEM, okul yönetim sistemleri, multimedya teknolojileri, e-yayıncılık, mesleki eğitim ekipmanları, bilişim teknolojileri donanımları, arttırılmış gerçeklik, robotik teknolojisi, kodlama ve 3 boyutlu baskı gibi eğitim odaklı yenilikler bir arada sergilenecek. Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde ise katılımcılar üç gün boyunca bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller sayesinde yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak.

 • 6 Ocak 2020

  Eğitim teknolojilerine yön verenler İstanbul’da buluşuyor!

  Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenecek olan GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2021, eğitim teknolojilerine yön veren ulusal ve uluslararası ölçekli tedarikçileri çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde şimdiye kadar aralarında BenQ, Bilişim Vadisi Teknokent, Canon, Huawei, Pardus -TÜBİTAK Ulakbim, Vestel gibi alanında öncü marka ve kuruluşlar yerini aldı.