Basın Bültenleri - GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi
1-3 Ekim 2020, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

BASIN BÜLTENLERİ

 • 30 Haziran 2020

  Eğitim sektörünün ilk hibrit buluşması!

  Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenecek GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, sektörünün ilk hibrit buluşması olacak. Eğitim teknolojileri ve çözümleri sektörünün yeni satın alma dönemi olan Ekim ayında binlerce satın almacıyı ağırlayacak olan GESS Türkiye, ayrıca fuar kapsamında bu yıl ilk kez uygulanacak olan Online B2B programıyla da ziyaretçi olmak isteyip de farklı nedenlerden ötürü İstanbul'a gelemeyen yurt içi ve yurt dışından satın almacıları, katılımcı firmalar ile dijital ortamda buluşturacak.

 • 3 Haziran 2020

  UZAKTAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GESS TÜRKİYE’DE SERGİLENECEK

  Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler, eğitim alanında da yeni bir süreç başlattı. Pandemi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve orta öğretimi EBA uygulaması üzerinden devam ettirirken, Türkiye genelindeki toplam 12 bin 809 özel okul da ya mevcut teknolojik altyapılarını kullanarak ya da dışarıdan destek alarak uzaktan eğitime hızlı bir geçiş yaptı.

 • 30 Nisan 2020

  GESS Türkiye ve Türkiye ETZ’nin yeni tarihi 1-3 Ekim 2020!

  Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ile Arçelik Kurumsal Çözümler sponsorluğunda düzenlenen GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin yeni tarihi belli oldu. Eğitim sektörünün yeni satın alma dönemi olan Ekim ayında düzenlenmesine karar verilen organizasyon, 1-3 Ekim 2020 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. GESS Türkiye fuarında STEM, okul yönetim sistemleri, multimedya teknolojileri, e-yayıncılık, mesleki eğitim ekipmanları, bilişim teknolojileri donanımları, arttırılmış gerçeklik, robotik teknolojisi, kodlama ve 3 boyutlu baskı gibi eğitim odaklı yenilikler bir arada sergilenirken, Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde ise üç gün boyunca katılımcılar, başta uzaktan eğitim olmak üzere bu alandaki yeni yaklaşımlar ve teknolojik gelişmelerle tanışma fırsatı bulacak.

 • 20 Şubat 2020

  GESS Türkiye okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini buluşturuyor

  TÜİK’in son resmi rakamlarına göre Türkiye genelinde 1 milyon 126 bin öğretmen, 69 bin 714 okulda, 17 milyon öğrenciye eğitim veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi 30,4 milyar dolara yükselirken, özel sektörün eğitim yatırımları 8,1 milyar doları, yükseköğrenime harcanan para ise 11,2 milyar doları buluyor. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip Türk Eğitim Sektörü’ne ürün, hizmet, uygulama ve teknoloji tedarik eden ulusal ve uluslararası firmalar, Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ile Arçelik Kurumsal Çözümler sponsorluğunda düzenlenecek olan GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ) 2020’de buluşacak. 02 -04 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek fuarda STEM, okul yönetim sistemleri, multimedya teknolojileri, e-yayıncılık, mesleki eğitim ekipmanları, bilişim teknolojileri donanımları, arttırılmış gerçeklik, robotik teknolojisi, kodlama ve 3 boyutlu baskı gibi eğitim odaklı yenilikler bir arada sergilenecek. Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde ise katılımcılar üç gün boyunca bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller sayesinde yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak.

 • 6 Ocak 2020

  Eğitim teknolojilerine yön verenler İstanbul’da buluşuyor!

  Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ile Arçelik sponsorluğunda düzenlenecek olan GESS Türkiye & Fatih ETZ 2020, eğitim teknolojilerine yön veren ulusal ve uluslararası ölçekli tedarikçileri çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 02 -04 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek GESS Türkiye & Fatih ETZ 2020’ye şimdiye kadar aralarında Arçelik, BenQ, Bilişim Vadisi Teknokent, Canon, Huawei, Pardus -TÜBİTAK Ulakbim, Vestel gibi alanında öncü marka ve kuruluşlar yerini aldı.

 • 27 Aralık 2019

  2020’de zirve ve fuar bir arada!

  Türk eğitim sektörünü, yeni işbirlikleri, teknoloji satın almaları, bilgi paylaşımları ve eğitim dünyasının yeniliklerini keşfetmek üzere İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya getiren GESS Türkiye, 2-4 Nisan 2020’de Uluslararası FATİH Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne (ETZ) de ev sahipliği yapacak. Üç gün sürecek zirvede katılımcılar; bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller sayesinde yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak. GESS Türkiye’nin standlarında ise eğitim sektörüne ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçi ve çözüm sağlayıcı firmalar, eğitim kurumlarının temsilcileri ile bir araya gelecek. Böylece GESS Türkiye ve FATİH ETZ 2020’de, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, start-up’lar ve eğitim teknolojileri alanındaki tüm paydaşların buluşacağı en büyük uluslararası eğitim platformu oluşacak.

 • 19 Kasım 2019

  Türk eğitim sektörünün tüm paydaşları, yeni işbirlikleri, teknoloji satın almaları, bilgi paylaşımı ve eğitim dünyasının yeniliklerini keşfetmek için İstanbul’da bir araya geliyor.

  Resmi rakamlara göre 686 bin 800 derslikte 18 milyona yakın öğrencinin eğitim aldığı ilk ve orta öğretim kademelerinde, 1 milyonu aşkın öğretmen görev yaparken, Türkiye İstatistik Kurumu TUİK’in son verilerine göre eğitim harcamalarının yıllık toplamı 176 milyar lirayı geçiyor.

 • 24 Ekim 2019

  GESS TÜRKİYE ve FATİH ETZ 2020 Ankara’da tanıtıldı

  T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarsus Turkey arasında imzalanan protokolle Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Türkiye ile Uluslararası FATİH Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ), 2-4 Nisan 2020’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir arada gerçekleşecek.

 • 18 Ekim 2018

  Dünyaca ünlü GESS Fuar ve Konferansları, 25 Ekim’de başlıyor!

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen GESS Turkey 2018, sektörünün geleceğinde söz sahibi olmayı hedefleyen eğitim profesyonellerini çatısı altında buluşturacak.

 • 18 Ekim 2018

  GESS Turkey’in sahnesinde bu yıl “İnovasyon” var!

  Ana sınıfından yüksek öğrenime kadar farklı eğitim kademelerinde görev yapan öğretmenler ve idareciler, alanlarıyla ilgili global ölçekte yenilikçi metod ve yöntemleri GESS Turkey 2018 konferanslarında keşfedecek.