2021’de zirve ve fuar bir arada!
26-28 Mayıs 2022, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

2021’DE ZİRVE VE FUAR BİR ARADA!

2021’de zirve ve fuar bir arada! Türk eğitim sektörünü, yeni işbirlikleri, teknoloji satın almaları, bilgi paylaşımları ve eğitim dünyasının yeniliklerini keşfetmek üzere İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya getiren GESS Türkiye, 27-29 Mayıs 2021’de Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Üç gün sürecek zirvede katılımcılar; bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller sayesinde yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak. GESS Türkiye’nin standlarında ise eğitim sektörüne ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçi ve çözüm sağlayıcı firmalar, eğitim kurumlarının temsilcileri ile bir araya gelecek. Böylece GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, start-up’lar ve eğitim teknolojileri alanındaki tüm paydaşların buluşacağı en büyük uluslararası eğitim platformu oluşacak. 

Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Eğitim Kurumları sponsorluğunda gerçekleşecek olan GESS Türkiye 2021, ilk kez Türkiye Eğitim ve Teknoloji Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. 2015 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı çatısı altında eğitim teknolojileri alanında çalışmaları olan akademisyen, öğretmen, eğitim yöneticisi, eğitim uzmanı, karar verici ile sektöre ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçileri birçok etkinlikle bir araya getiren Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, beşinci buluşmayı GESS Türkiye ile birlikte gerçekleştirecek. 2018 yılında beş binin üzerinde katılımcı ile Ankara’da yapılan 4.Uluslararası Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2021’de 22 oturum, 110 bildiri sunumu, 33 atölye, 5 panel, 12 çağrılı konuşmacı ile düzenlenecek. 

Ana tema “YAPAY ZEKA” 2021 ana teması “Eğitimde Yapay Zeka” olarak belirlenen Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde ele alınacak temel başlıklar; Kodlama Eğitimi, Robotik Eğitimi, STEM, Oyun Tabanlı Öğrenme, Oyunlaştırma, E-İçerik Geliştirme, Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı, Uzaktan Eğitim, Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi, 2023 Eğitim Vizyonu ve Eğitim Teknolojileri, Eğitimde Etkileşimli Tahta Kullanımı, Eğitimde Engelsiz Teknolojiler, Sosyal Medya ve Öğrenme, Artırılmış ve Sanal Gerçeklik, Nesnelerin İnterneti, Bulut Bilişim ile Eğitsel Veri Madenciliği olacak. 

Eğitimcilere ilham veren sunumlar, GESS Türkiye 2021’in özel konferans programı “Principals Forum”da! Eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle onlarca farklı ülkeden binlerce eğitim uzmanı ve satın almacı eğitim profesyonelini, tedarikçilerle bir araya getiren, Dubai, Endonezya ve Mısır ile birlikte global serinin bir parçası olan GESS Türkiye’nin özel konferansları, yine eğitimcilere ilham olacak. İçeriği, GESS’in global eğitim pazarındaki köklü deneyimi ve küresel gücüyle hazırlanan “Principals Forum”, sadece okulların üst düzey yöneticilerine açık olacak ve özel davetle katılınabilecek.